english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
17.07.2012
Diğer
119 yaşındaki İngiliz yapımı Ysolt buharlı teknesinin son limanı Rahmi M. Koç Müzesi oldu 1893 yılında İngiltere’de inşa edilen Ysolt buharlı teknesi son 40 yıldır çürümeye terk edildiği İskoçya’da Rahmi M. Koç Müzesi danışmanları tarafından bulundu. Uzun bir yolculuğun ardından Türkiye’ye getiri   »
17.07.2012
Edebiyat
Hacı Şair çıktı. Hacı Şair'i, Liman Mehmetcihat ve Nazmi Cihan Beken hazırladı. Hacı Şair'e; Suzan Sarı, Enes Özel, Münir Yenigül, Kadir Yanaç, Denge Esenterk, İpek Mecit, Nebil Bülent, Boran Gündoğdu, Liman Mehmetcihat ve Nazmi Cihan Beken şiirleriyle; Hayriye Ünal, Mecburî Kozcu adlı denemesiyle;   »
17.07.2012
Diğer
Adanın tarihinde mücadele geleneği yanında coğrafi konumu ve kültürüyle de farklı bir yere sahip Dillirga bölgesi, kitapların ardından doğaçlamayla da yeniden yaşam buluyor. Araştırmacı Nurperi Özgener, uzun uğraşlar sonucu derlediği kıyafet ve müziklerle doğduğu toprakları doğaçlama ve canlı sunumla yaşatmaya hazırlanıyor   »
17.07.2012
Diğer
MALATYA’nın Darende ilçesine bağlı Yenice köyüne üç kilometre uzaklıkta bulunan kaya taşı “Aslantaş” heykellerinin Hitit dönemi eserlerinden olduğu ve kayıp Hitit şehirlerinden birinin kapısı olduğu düşünülüyor Milattan önce 1500-2000’li yılların başında yontulduğu tahmin edilen ve Hitit İ   »
17.07.2012
Edebiyat
Evrensel SİVEREKLİLER, 30.000 kişiyle Ahmed Arif’in Anadolu şiirini seslendirerek bir dünya rekoru kırmaya hazırlanıyor. Etkinliğin duyurusu ve tanıtımı için Zazaca, Kürtçe ve Türkçe olmak üzere üç dilde hazırlanan afişler daha şimdi den kentin her yerine donatıldı. Afişlerdeki Siverekli kadınlar, yerel kıya   »
17.07.2012
Müzik
Ünlü besteci Antonio Vivaldi'nin el yazmalarının içinde, bestecinin bilinmeyen bir operası bulundu. Bulunan yeni operanın Vivaldi'nin ünlü operası Orlando Furioso'nun farklı bir versiyonu olduğu tahmin ediliyor. 1714 yılında tamamlandığı belirtilen eser için Vivaldi uzmanı Susan Orlando, "Cennetten bir hediye" tanımlama   »
17.07.2012
Tiyatro
cnnturk.com Tiyatronun özelleştirilmesi tartışmalarına katıldığı "Muhafazakârın sanat manifestosu" yazısıyla tepkilere neden olan Prof. Dr. İskender Pala, CNN TÜRK'te Enver Aysever'in "Aykırı Sorular" programına katıldı. Pala, devletin para vererek, sanat ürettirmesini sanatçının özgürlüğünü   »
17.07.2012
Edebiyat
Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü, Hüseyin Yurttaş ve İsmail Uyaroğlu arasında paylaştırıldı Melih Cevdet Anday anısına bu yıl yedincisi düzenlenen şiir ödülü, iki şair arasında paylaştırıldı: ‘Sevgiler Kanarken’ adlı kitabıyla Hüseyin Yurttaş ile ‘5-7-5’ler’ adlı kitabıyla İsmail Uyaroğlu. Tü   »
17.07.2012
Sinema
14 Temmuz 2013'te gösterime girecek 'Man of Steel'in ilk afişi yayınlandı. Zack Snyder’ın yönetmenliğini yaptığı 'Superman: Man of Steel’in görüntüleri Warner Bros. ve Legendary Pictures panelinde ComicCon’da dün akşam yayınlandı. Önüzümdeki yıl gösterime girecek filmin ilk fragmanını   »
17.07.2012
Diğer
Cogito’nun hazırladığı özel sayıda biyopolitika ve yönetimsellik, cinsellik, estetik varoluş, beden politikaları, eleştiri ve temsil anlayışı, etik, bölge ve siyaset kavramsallaştırmaları üzerine makalelerle Michel Foucault’nun, öznenin üretilişi, yönetilişi ve tabi kılınışına dair benzersiz arkeolojik ve soykütüksel i   »
16.07.2012
Müzik
Caz severlerin yakından tanıdığı, Türkiye’de cazın sevilmesinde en fazla emeği geçen isimlerden ve 1976 yılından bu yana TRT Ankara Radyosu’nda kesintisiz yayınlanan “Caz Panoraması” programının yapımcısı Ahmet Berker ve ekibi yaz boyunca Cermodern’de… Her hafta birbirinden değerli vokallerin yer alacağı program her perşem   »
16.07.2012
Edebiyat
Uluslararası ‘Abdullah Tukay’ Şiir Ödülü Ünlü Tatar yazar, yayımcı ve şair Abdullah Tukay anısına düzenlenen ‘’Uluslararası Abdullah TUKAY Şiir Yarışması 2012 Etkinliği’’ tüm şiir severlerin katılımına açıktır. A. Tukay'ı bütün Türk halkları kendilerine yakın bildiler. On   »
16.07.2012
Edebiyat
Melih Cevdet Anday'ın anısına Türkiye Yazarlar Sendikası ve Muğla Ören Belediyesi işbirliğiyle bu yıl yedincisi düzenlenen "Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü"ne "Sevgiler Kanarken" adlı kitabıyla Hüseyin Yurttaş ve "5-7-5'ler" adlı kitabıyla İsmail Uyaroğlu değer bulundu. Seçici kurul Doğan Hızla   »
16.07.2012
Diğer
Türkiye’nin ilk dijital belgesel kütüphanesi Arşivist projesinin final etkinliği “Dijital Arşivlemeden Internet Yayıncılığına” adlı panel 17 Temmuz’da yapılacak BSB Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği’nin (BSB) İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) ve Kalkınma Bakanlığı’nın finansal desteğiyle gerçekleştirdiği &ldquo   »
16.07.2012
Müzik
Halim Utlu              Ankara - "2012 Türkiye'de Çin Kültür Yılı" etkinlikleri çerçevesinde Türkiye'ye gelen Çin'in Shenzen Senfoni Orkestrası,İstanbul, İzmir ve Bodrum'dan sonra Ankara CSO Konser Salonu'nda da bir konser verdi. &nb   »