english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
24.07.2012
Sinema
Kültür Bakanı Günay, 2011 yılında 55 uzun metrajlı film projesine 11 milyon 320 bin TL yardım yapıldığını bildirdi. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’ın soru önergesine verdiği yanıtta, Sinema Genel Müdürlüğü’nce 2011 yılı içinde 55 uzun metrajlı film pro   »
24.07.2012
Sinema
Hülya Avşar'ın Altın Portakal Film Festivali'ne jüri başkanı olması tepkilere neden oldu. Levent Kırca, "Bu konuda akla gelen en son isim o olmalıydı" diyerek jüriden çekildiğini açıkladı. Altın Portakal yönetimi ise Avşar'a sahip çıktı.   Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Kült   »
24.07.2012
Edebiyat
Asım Öz / Dünya Bülteni Kürt Tarihi dergisinin yayın yönetmeni Devlet Söyleminde Kürtler başta olmak üzere Kürt sorunu konusunda pek çok kitap ve makale yazmış olan Mesut Yeğen. Yeğen derginin editörden başlıklı yola çıkış yazısında derginin izleyeceği yayın siyasetini açıkça ortaya koyuyor   »
23.07.2012
Müzik
İngiliz müzik grubu The Who'nun 1979'da iptal ettiği konser, 2013'te aynı kent ve aynı salonda düzenlenecek. Üstelik, 34 yıl önceki biletler geçerli! Ünlü müzik topluluğu The Who, 1979'da "ertelenen" konserini 2013'te düzenleyecek. Üstelik 1979 konserine ait biletlerle, düzenlenecek ko   »
23.07.2012
Müzik
İngiliz Guardian gazetesi müzikteki yeni türleri keşfetmek için bir Modern Pop rehberi düzenledi. Biz de bu rehberdeki türlerden bazılarını sayfalarımıza taşıdık ve Türkiye'deki müzik yazarlarına sorduk: Acaba dünyada ve Türkiye'de müzik nasıl değişiyor? Barış Akpolat / HÜRRİYET Her gün takip edemeye   »
23.07.2012
Müzik
Alpbuğra Bahadır Gültekin / Radikal Babajim Stüdyosu'nun düzenlediği '1. Be The Band' yarışmasında ikinciliği elde eden Vera, 'Karanlık Dokunmasın' isimli ilk albümüyle karşınızda... ‘Bahar şenliği’ müdavimlerinin yakından takip ettiği pop-rock grubu Vera’nın albümü çıktı. Vokalde Ar   »
22.07.2012
Diğer
Fransa nın başkenti Paris te 25 Ekim-10 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen UNESCO nun 36. Genel Konferansında ülkemizin teklifi üzerine 2013 yılı, Piri Reis Haritası (1513) nın 500.Yılı olarak UNESCO tarafından kutlama ve anma programına alınmıştır. Bakanlığımızın çeşitli birimleri ile gönüllü kamu kurum ve kuruluşlarını   »
22.07.2012
Edebiyat
1970’li yılların Türk şiirinde, gür sesiyle kendine özgü bir yer edinmiş olan Şair Abdülkadir Bulut’un anısına bu yıl ikincisi düzenlenen şiir yarışması sonuçlandı. Ödüle, “Düş Kuşun Kanadında” adlı dosyasıyla Alp Arslan Akman değer bulundu. Çağdaş Şair ve Yazarlar Derneğince (ÇAĞŞA   »
22.07.2012
Opera
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası İstanbul Opera Festivali finali, Başakşehir’de Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezinde yapıldı. Festivalin kapanış temsili olan Aşk-ı Memnu operası büyük beğeni topladı. Besteci Selman Ada’nın, Halit Ziya Uşaklıgil’in ünlü romanından aldığı esinle bes   »
22.07.2012
Sinema
Bilimsel çalışmalarının yanı sıra uluslararası alanda belgesel filmleriyle de tanınan Prof. Dr. Sedat Cereci, Kürtçe olarak çektiği 'Demek ji Dema' adlı filmle, Avusturya'nın Ebensee şehrinde düzenlenen '40. Festival of Nations' festivalinde en iyi belgesel filmler kategorisinde ödül aldı. 10-17 Temmuz tarihler   »
22.07.2012
Edebiyat
Yaşar Kemal'in merakla beklenen kitabı 'Çıplak Deniz Çıplak Ada', sonbaharda yayımlanacak Yaşar Kemal merakla beklenen son romanını tamamladı. Hürriyet'in haberine göre, ‘Bir Ada Hikayesi’nin dördüncü cildi olan ‘Çıplak Deniz Çıplak Ada’ sonbaharda yayımlanacak. Bir Ada Hikay   »
21.07.2012
Müzik
''Kemanı ağlatan adam'' unvanıyla dünya çapında tanınan İranlı keman sanatçısı Farid Farjad, Bodrum Kalesi'nde konser verdi. Özel bir organizasyon şirketi tarafından Türkiye'nin sahil bölgelerinde turne düzenleyen İranlı keman sanatçısı Farjad, konserde yaptığı konuşmada, Türkçe olarak '   »
21.07.2012
Tiyatro
Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği, Oyuncu  Halis BAYRAKTAROĞLU yönetiminde Çocuk ve Yetişkinler için tiyatro kurma çalışmalarına başladı. Bu doğrultuda “Nar Sanat Tiyatro” Ekibi için Oyuncular arıyor… Çocuk oyunu ve iki ayrı yetişkin oyunu için oyuncu görüşmeler   »
21.07.2012
Tiyatro
Evrensel Sinema sektöründe on bine yakın oyuncu bulunuyor. Bu on bin oyuncunun bin üç yüze yakını devlet ve şehir tiyatrolarında çalışıyor. Bu on bin oyuncunun yılda beş yüz ila sekiz yüzü dizilerde rol bulabiliyor. Bundan da dört yüz ellisi işine devam edebiliyor. Bu tablodan anlaşılacağı gibi, sanılanın aks   »
21.07.2012
Diğer
Türkiye'de 100'ün üzerinde kişi ''Ay''dan arsa satın aldı. Türkiye 'de kişiye özel uluslararası bir hediye markası tarafından satışa sunulan bu arsaları, insanlar sevdiklerine hediye amaçlı alıyor. Her biri 4 dönüm olan arsalar toplandığında 400 dönüm arsa ediyor. Ay'da 4 dön&uum   »