english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
26.07.2012
Edebiyat
“ Düşünmek istiyorum sessizce, sakince, kesilmeden, sandalyemden kalkmak zorunda kalmadan, bir şeyden diğerine kolayca süzülerek, husumet ya da engel duygusu olmadan. Derinlere dalmak istiyorum, yüzeyin ötesine; kaskatı gerçeklerden kurtulmak istiyorum. Kendimi sabitlemek için, akıp giden ilk düşünceyi yakalamalıyım   »
26.07.2012
Sinema
Antrakt, Türkiye sinemasına değişik ve çeşitli senaryoların kazandırılmak ve senaryo yazımı alanında çaba harcayan, bu işe kendini vermek isteyenlere katkıda bulunmak amacıyla bir uzun metrajlı film senaryosu daha gerçekleştiriyor. Yarışmaya katılım koşulları ve detaylı bilgi internetteki www.antraktmatine.com adresinde 'Senaryo Yarışmaları&   »
26.07.2012
Sinema
Malatya Valiliği ve Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından bu yıl 9-15 Kasım 2012 tarihleri arasında üçüncü kez düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali'nde kısa film başvuruları başladı. Malatya Uluslararası Film Festivali, kısa film çekimini teşvik etmek; bu türde film çeken genç ye   »
26.07.2012
Sinema
Ali Aydın'ın ilk uzun metraj filmi Küf, 29 Ağustos- 8 Eylül arasında düzenlenecek 69. Venedik Film Festivali'nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek. Festivalin, International Film Critics' Week (Uluslararası Film Eleştirmenleri Haftası) Bölümü'nde yarışacak olan film, aynı zamanda Geleceğin Aslanı Öd&uum   »
26.07.2012
Müzik
    Etkinlik Türü: Konser Konu: İdil Biret Konseri Yer: Amfi Tiyatro Datça Tarih: 28.07.2012 Saat: 21:30 Düzenleyen: UKKSA (Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi)   Bilet satış noktaları: Datça Fuda Otel: 0 252 712 81 88   »
26.07.2012
Müzik
“Ramazanda Caz”, 19 Temmuz’da Ahmad Jamal’ın Haliç kıyısında verdiği olağanüstü konserle başladı. Santralistanbul’un ev sahipliği yaptığı bu konserde, konser alanındaki sandalye ve minderleri dolduran seyirciler, caz tarihinin en önemli müzisyenlerinden biri olan Jamal’i “Ramazanda Caz”da bir kez   »
26.07.2012
Diğer
Kısa sürede bir sosyal medyafenomenine dönüşen İnci Sözlük yazarlarının ikinci kitabı "Kahpe" ikinci baskıya hazırlanıyor. İnci Sözlük serisinin "İnsanlığa Lanet" isimli kitabından sonra, bizzat İnci Sözlük yazarları Serkan İnci ve Umut Kullar tarafından kaleme alınan serinin ikinci kitabı okuyucusuyla   »
26.07.2012
Diğer
Gökhan Akçura’nın çalışması, bugüne kadar yayıncılık tarihinin sınırlı bir parçası olarak ele alınmış olan Cumhuriyet dönemi matbaacılık tarihini ayrıntılarıyla aktarıyor Tarih Vakfı, BASEV (Basım Sanayii Eğitim Vakfı) ve Yapı Kredi Yayınları işbirliğiyle piyasaya çıkarılan Cumhuriyet Döneminde Türkiye Matbaacılı   »
26.07.2012
Müzik
bantmag.com Bir katedrali basarak, Putin karşıtı şarkılarını seslendirdikleri için tutuklanan Pussy Riot grubunun üyelerine Franz Ferdinand ve Red Hot Chili Peppers'tan destek geldi Geçtiğimiz Şubat ayında feminist punk grubu Pussy Riot’ın elemanları Nadezhda Tolokonnikova, Yekaterina Samutsevich ve Maria Alekhina, genel seçimler &   »
26.07.2012
Sinema
Altın Portakal Film Festivali'nde jüri üyeliğinden çekilen Kutluğ Ataman'ın yerine Barış Pirhasan seçildi 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, ulusal uzun metraj jürisi başkanlığına Hülya Avşar'ın seçilmesi nedeniyle büyük polemik yaratmış, jüri listesindeki iki isim Kutluğ Ataman ile   »
25.07.2012
Diğer
Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı Çamlıca tepesine dev cami projesi için yarışma açıldı. Proje son teslim tarihinin kısa (40 gün) olması projenin hazır olduğu şeklinde yorumlanıyor İSTANBUL - Önce Başbakan Erdoğan açıklamıştı. İstanbul ’un fethinin 559’uncu yıldönümü olan 29 Mayıs’ta Kandilli   »
25.07.2012
Tiyatro
Radikal Bu yıl Avignon'da disiplinler yine birbirlerine karışıyor: Tiyatro, opera, edebiyat, performans, felsefe ve sosyo-politik iç içe... 47 doğumlu festivalin bu sene dikkat çeken eğilimlerinden birisi de 'Yeni Roman' dönemini tekrar gündeme getirmesi. Bu yıl Avignon Tiyatro Festivali rakip olduğu Edinburgh Festivali&rsqu   »
25.07.2012
Sinema
Amerika Birleşik Devletleri'nde Batman filminin galasında 12 kişinin öldürüldüğü korkunç olaydan sonra, filmin Türkiye'deki galası iptal edildi. Ön gösterimi düzenleyecek olan firma konuyla ilgili açıklama yaptı. Türkiye'de cuma günü gösterime girecek olan ''Batman Dark Nig   »
25.07.2012
Müzik
Ayrıntılı bilgi için afişe tıklayın.   »
24.07.2012
Müzik
Rock dünyasının efsanevi isimlerinden Scorpions, sevenlerinin yoğun talebi üzerine "Comeblack" ile Türkiye'ye geri dönüyor 46 yıllık müzik serüvenlerinin sonunda 2010 yılında dağılma kararı alan grup, hala sürmekte olan 3 yıllık Farewell dünya turnesine başladı ve  aynı yıl çıkan "Sting in the Ta   »