english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
12.08.2012
Tiyatro
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (İBBŞT), 2012-2013 sezonunda sahnelenecek dört yeni oyun için provalara başladı. İBBŞT, 2012-2013 repertuarında yer alan, Mehmet Murat İldan’ın yazdığı, Hülya Karakaş’ın yönettiği “Büyünün Gözleri”; Duşan Kovaçeviç’in yazdığı, B   »
10.08.2012
Sinema
Mustafa Emrah Süer / evrensel.net Ortadoğu Sinemacılar Derneği (OSAD), Film Amed Belgesel Film Festival’inden sonra Uluslararası Amed Film Festival’ini düzenleyecek. Festival 22-28 Ekim günleri arasında düzenlenecek. Festival’de ekoloji ödülü, kadın özgürlüğü ödülü, kültürel   »
10.08.2012
Müzik
Fatih Üniversitesi, kuruluşunun 16. yılında açtığı konservatuvar ile Türk müziğinin geleceği adına önemli bir adım attı. Konservatuvar bünyesinde açılan Türk Müziği Bölümü, yeni öğretim yılında ilk öğrencilerini alacak. Bölümde Klasik Türk Müziği Kavramları, Klasik Türk M&u   »
10.08.2012
Edebiyat
Aralarında Norman Mailer, Claire Messud, Annie Proulx ve Stephen King'in de bulunduğu 125 ünlü yazarın seçimlerine dayanan kitapta en iyi yazarlar da belirlendi. J. Peder Zane'in yeni çıkan kitabı "The Top Ten: Writers Pick Their Favorite Books" ( Top 10: Yazarlar Favori Kitaplarını Seçiyor) adlı kitapta 19. ve 20. yü   »
10.08.2012
Diğer
ABD'de yapılan "en hızlı SMS yazma" yarışmasını 17 yaşındaki Austin Wierschke kazandı Wisconsin eyaletinden gelen Wierschke, New York'ta yapılan finalde rakiplerini gözü bağlı veya tersten, saniyede ortalama 3,5 karakter yazarak yendi. Yarışmaya hazırlanırken arkadaşlarına, antrenman amaçlı günde 500 kısa mesaj attığını belirte   »
10.08.2012
Diğer
Olimpiyatlar’ın takipçileri sadece gözde sporcuları değil, ‘kaybedeceği malum’ olan atletleri de coşkuyla takip ediyor. Nijerli kürekçi Hamadou Djibo Issaka örneğin; bitiş çizgisinde çırpınıp durduktan sonra, “Bende teknik yok, güce bağımlıyım” diyordu. Issaka sonuncu olduğu yarışta en yakın r   »
10.08.2012
Sinema
Levent Kazak / Radikal Yıl 2006. Ezel Akay, Metin Erksan’ın benimle acilen buluşmak istediğini söylediği an telefona sarıldım. Metin Erksan yorgun bir sesle, “Şu sıralar hiç vaktim yok, önümüzdeki pazartesi sabah erkenden bir ara da bakalım” dedi. Uyanamayacağım korkusuyla hiç uyumayıp, pazartesi testini geçmek a   »
10.08.2012
İstanbul’un ilk Tasarım Bienali tarafından çıkartılan “New City Reader” gazetesinin yeni sayısında Orhan Pamuk da yer alıyor. İstanbul’un ilk Tasarım Bienali, İKSV tarafından,  13 Ekim–12 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İstanbul Tasarım Bienali, “New City Reader” gazetesi ile sokaklara yayılm   »
10.08.2012
Müzik
Son yılların en heyecan verici ve eklektik gruplarından Beirut, 21 Eylül Cuma akşamı, BKM ve HIP işbirliği ile Turkcell Kuruçeşme Arena’da. Bu yaz farklı müzik tarzlarından, önemli konukları ağırlayacak olan Turkcell Kuruçeşme Arena’nın, alternatif müzik alanındaki en renkli konuğu, Beirut olacak. Büyük bir Balkan o   »
10.08.2012
Müzik
Deep Purple'ın kurucu üyelerinden Jon Lord'un, son stüdyo çalışmalarını içeren albüm, 25 Eylül'de piyasaya sürülecek. 16 Temmuz'da akciğer embolisi nedeniyle 71 yaşında hayatını kaybeden Lord'un yeni albümü, Concerto For Group and Orchestra'nın yeni bir versiyonunu içeriyor. Abbey Road S   »
07.08.2012
Bale
Demet Özbay / ntvmsnbc 10. Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nin provalarında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Rengim Gökmen, Festivalin Sanat Yönetmeni Zeynep Sunal ve koreograf Mehmet Balkan ile konuştuk... 10. Uluslararası Bodrum Bale Festivali başlıyor. Sanatseverler 8-24 Ağustos arası birbirinden güzel yerli ve yabancı   »
10.08.2012
Diğer
Yaşam biçimleri hakkında çok az şey bilinen uluslardan biri olan Aztekler’in mezar odasında, 1789 insan kemiği yığınıyla çevrelenmiş bir kadının iskeleti bulundu. Meksika’nın başkenti Meksiko’daki Aztek uygarlığına ait Büyük Tapınak’ta şimdiye kadar eşi benzeri görülmemiş bir mezar odası bulundu. Bü   »
10.08.2012
Edebiyat
Hasan Cömer / ntvmsnbc.com "Epeyce kızdırdık yazarları ve yayınevlerini, ama galiba sonradan alıştılar. Baştaki tehditkar konuşmalar ve yukarıdan bakan tavırlar sonlandı...'' Güncel edebiyat dergisi SabitFikir'i Genel Yayın Yönetmeni Bereketli anlattı. Önce internetten başladı yayın hayatına SabitFikir. Daha sonra basılı olar   »
10.08.2012
Sinema
ntvmsnbc.com Warner Bros, yeni projesi ‘The Justice League’i yönetmesi için ünlü oyuncu ve yönetmen Ben Affleck’le anlaşma yapmaya hazırlanıyor. Warner Bros, uzun zamandır hayata geçirmek istediği D.C.'nin süper kahramanlarını buluşturduğu ‘The Justice League’i, Marvel’ın gişe rekortmeni &   »
10.08.2012
Diğer
ntvmsnbc.com Edirne Sarayı’nda yapılan arkeolojik kazılarda Kanuni Sultan Süleyman, Hürrem Sultan ve sonraki dönem sultanların da içinden meyve yediği tahmin edilen yüksek kalitede porselen tabaklar bulundu. Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul’u alma planını yaptığı, 1878 yılındaki Rus işgali öncesi dö   »