english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
30.08.2012
Müzik
İstanbul Kültür Sanat Vakfı, “Garanti Caz Yeşili”nin 15. Yıl etkinlikleri kapsamında, dünyaca ünlü müzisyen Stevie Wonder’ı ağırlıyor. Müzikseverlerin yıllardır dört gözle beklediği, nadir konser vermesiyle tanınan, efsanevi müzisyen Stevie Wonder’ın, 9 Eylül’de Londra’da vereceği   »
20.08.2012
Müzik
Gheorghe Zamfir, dünyanın en önemli pan flüt virtüözü. 6 Romen, 8 Türk müzisyen ve Aydın Yavaş'tan oluşan 14 kişilik orkestrası ile Zamfir, Türkiye'de vereceği dört konserle müzikseverlerle buluşacak. Ekip; Romen, Türk ve dünya müziklerinden oluşan bir repertuarla 31 Ağustos'ta Bodrum Kales   »
20.08.2012
Diğer
Ölümünün 300. yılı sebebiyle 2012, UNESCO tarafından Itrî Yılı ilan edildi. Yapılanları ve yapılması planlananları, Medeniyetler İttifakı Enstitüsü Itrî Türk Mûsikîsi Araştırmaları Merkezi sorumlusu Yalçın Çetinkaya'yla konuştuk ve Itrî'yle ilgili aynı bakış açısına sahip iki ayrı s   »
20.08.2012
Diğer
Hürriyet Cemre Güngör, Twitter'ın kurucularını da yanına ortak alarak "Twitter Killer" benzetmesi yapılan yeni sosyal medya sitesi "Branch"ı kurdu. Cemre Güngör’ün (25), New York ’ta iki Amerikalı arkadaşı ile birlikte kurduğu “Branch” isimli yeni sosyal medya sitesine Twitter ’ın kur   »
20.08.2012
Diğer
Mehnmet Bilber Ankara'nın simgesi Kuğulu Park'ta 1970'lerden beri ilk kez yenileme çalışması yapılacak. Havuzdaki çatlaklardan 30 tonluk suyun sızması engellenecek. Park, sonbahara yetişecek İnsan canlısı kuğuları, asırlık ağaçlarıyla Ankara ’nın ‘nefes’ alanı olan Kuğulu Park’ta bu aralar farklı bir hazırlık v   »
20.08.2012
Edebiyat
Ünlü romancı ve şair Atilla İlhan öleli neredeyse yedi yıl oldu. Eserlerinin yayın haklarını İş Bankası Kültür Yayınları’na vermişti. Ama eski yayıncısı Bilgi’de kitapları bir türlü tükenemeyince iki büyük yayınevi mahkemelik oldu.         Türk edebiyatının en kariz   »
20.08.2012
Tiyatro
Ayşe Arman “O nefes alamaz haliyle bile espri yapmaya çalışıyordu. İnsan ölürken, güldürmeye çalışır mı?” Kardeş acısı nasıl bir şey? - Kötü, çok kötü. Dört erkek, iki kızdık. Erkeklerin hepsi gitti. Nedense, erkekler daha erken ölüyor. Ablamla ikimiz kaldık. Müşfik benim i   »
20.08.2012
Edebiyat
Değirmen dergisi Beşir Ayvazoğlu’nu ve eserlerini odağına aldı 'Değirmen' edebiyat ve düşünce dergisinin 32. sayısı çıktı. Değirmen Dergisi,  muhafazakârlığın  kültürel  dünyası  zerine kalıcı araştırmalarıyla tanınan  Beşir Ayvazoğlu'nu ve eserlerini odağına aldı. "Beşir Ayvazoğlu&   »
20.08.2012
Edebiyat
Britanyalı yazar Ian McEwan'ın yeni romanı 'Sweet Tooth' yayımlandı. Booker ödüllü yazar, yeni romanı 'Sweet Tooth'ta 2001 tarihli 'Atonement / Kefaret'ten sonra ilk kez bir kadın kahramanın hikâyesini anlatıyor 1970’lerde geçen romanın kahramanı İngiliz Gizli Servisi MI5 tarafından işe alınan Serena. Soğuk Sa   »
20.08.2012
Müzik
İstanbul Caz Festivali'nin direktörü Pelin Opcin, 25 Ağustos'ta İstanbul'da konser verecek Feist'i Oslo'da izledi, Radikal'e yazdı Muhteşem enerjisiyle sahneye çıkar çıkmaz alanın hâkimiyetini eline alan Feist’in 68 ruhunu bugüne taşıyan ‘harbi’ folk rock tavrına Nina Simone’un sesiyle efs   »
20.08.2012
Müzik
Serhan Bali / Radikal Dünyaca ünlü Viyana Çocuk Korosu bünyesindeki Haydn Korosu'nu yöneten Kerem Sezen'i Dresden Müzik Festivali'nde yakaladık   Müziğe nasıl başladınız?  Annem soprano Umay Yalçın Sezen ve babam bas Rasim, Sezen, İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde çalışıyorlar   »
20.08.2012
Sinema
BBC Türkçe Ünlü İngiliz yönetmen Tony Scott'un, ABD'nin Los Angeles kentinde köprüden atlayarak yaşamına son verdiği bildirildi. Yetkililer, Top Gun, Crimson Tide (Denizde İsyan), Days of Thunder (Yıldırım Günleri) ve Beverly Hills Cop 2 gibi filmlere imza atan 68 yaşındaki yönetmenin San Pedro ve Terminal Island   »
20.08.2012
Sinema
Yeşim Ustaoğlu'nun son filmi 'Araf', Venedik'in ardından New York Film Festivali’nde gösterilecek. Yeşim Ustaoğlu'nun senaryosunu yazıp yönettiği 'Araf', Venedik’in ardından New York Film Festivali’nde Main Slate bölümünde gösterilecek. Bu sene 50ncisi düzenlenecek New York Film Festival   »
18.08.2012
Sinema
Turkish Beat ve Bermuda Shorts İstanbul Modern Sinema, eylül ayında iki farklı programla Amsterdam ve Mannheim’a konuk oluyor. Küratörlüğünü İstanbul Modern Sinema’nın yöneticisi Müge Turan’ın yaptığı uzun metrajlı filmler, kısa filmler ve video sanatından örneklerin yer aldığı Turkish Beat adlı program, Holl   »
12.08.2012
Edebiyat
Forbes dergisi, yılın en çok kazanan yazlarını açıkları. Nielsen BookScan grubunun yazarlar, menajerler ve yayıncılardan derlediği verilere göre sıralama yapan Forbes'un en çok kazanan 10 yazar listesi şöyle: Dean Koontz KAZANCI: 19 milyon dolar Suzanne Collins KAZANCI: 20 milyon dolar Danielle Steel KAZANCI: 23 milyon dol   »