english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
15.09.2012
Müzik
3-21 Ekim tarihleri arasında, şehir caz halini alırken, yeniden kendini bulur. Çünkü caz şehrin ta kendisidir. Karmaşık, sıra dışı, hızlı, mutlu, hüzünlü, telaşlı... Her nota, her tını, başka bir halini yansıtır yoğun ve yalnız kalabalığın... Bizi derinliklerine alır ve oradan oraya sürükler, bu duygular arasında etkisini hiç   »
14.09.2012
Diğer
İngiltere'nin "kayıp kral" olarak bildiği III. Richard'ın iskeletinin bir otoparkın altında olduğundan şüphe edilerek başlatılan çalışmalar sonuç vermeye başladı. Bölgede bir kazı yürüten arkeologlara göre, III. Richard'ın vücut yapısı hakkında bilinenlerle otoparkın altında bulunan iskeletin özellikl   »
14.09.2012
Sinema
Led Zeppelin'in Ertegün anısına verdiği konser sinema salonlarında. Efsanevi İngiliz rock grubu Led Zeppelin'in, 2006 yılında hayatını kaybeden ünlü prodüktör Ahmet Ertegün anısına verdiği konser sinema salonlarına taşınıyor. Grubun resmi internet sitesine göre, aralarında "Rock And Roll", "Kashmir" ve &q   »
14.09.2012
Edebiyat
Dünya Bülteni Türk Edebiyatı dergisi bu sayısında sahafları ele alıyor Dergi, tanınan sahaflardan Emin Nedret İşli'nin, Yusuf Çağlar'ın 6. Sahaf Festivali ve sahaflığın meseleleri hakkındaki sorularına verdiği cevaplarla başlıyor. Bilindiği gibi, Beyoğlu Belediyesi'nin himaye ve öncülüğünde beş yıldır sahafların b   »
14.09.2012
Tiyatro
Cumhuriyet Sanat kurumlarının özelleştirilmesine ilişkin yasa fiilen uygulanmaya başlandı. Bakanlığın söz konusu sınava onay vermemesinin nedeni de "sanat kurumlarında bundan böyle kadrolu sanatçı istihdam edilmeyecek" şeklinde açıklandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Tiyatroları özelleştiriyorum” s&ou   »
14.09.2012
Diğer
Bu yıl 40’ıncı kez hayranlarıyla buluşacak olan Pirelli Takvimi ’nin Brezilya’nın kalbi Rio de Janeiro kentinde gerçekleştirilen çekim arkası görüntüleri gün ışığına çıktı. Şimdiye kadarki Pirelli takvimlerinin aksine farklı bir temaya hâkim 2013 Pirelli Takvimi ’nin birbirinden büyüleyici karel   »
14.09.2012
Müzik
AA Görme engelli sanatçı Metin Şentürk BM'de konuşma yaptı. Dünya engellilerine "engel tanımayın" mesajı veren Şentürk'ün yöneteceği senfoni orkestrası dünyayı dolaşacak. Dünya Engelliler Vakfı (DEV) ve Dünya Engelliler Birliği tarafından Birleşmiş Milletler ( BM ) Genel Merkezi'nde düzenl   »
14.09.2012
Sinema
Afiş, Venedik Film Festivali’nde “Küf” filmi ile Geleceğin Aslanı ödülünü kazanan Ali Aydın ile Kadıköy’de biraraya geldi. Filmin başrollerinde Ercan Kesal ve Muhammet yer alıyor. Film 49. Altın Portakal Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film kategorisinde yarışacak.   Bu video Adobe Fla   »
14.09.2012
Sinema
  İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın (İKSV) düzenlediği Filmekimi, Vodafone FreeZone sponsorluğunda 29 Eylül-7 Ekim'de gerçekleştirilecek. Cannes başta olmak üzere ilk gösterimleri önemli festivallerde yapılan, ünlü yönetmenlerin filmleri ilk kez Filmekimi kapsamında gösterilecek.   »
14.09.2012
Sinema
ntvmsnbc - Selin GÜREL Paul Thomas Anderson’ın merakla beklenen filmi 'The Master', Martin McDonagh'nın 'Seven Psychopaths'ı ve Joe Wright'ın Anna Karenina yorumu. Toronto'da öne çıkan 3 film... Toronto Film Festivali tüm hızıyla devam ederken, bazı filmler kalabalığın arasından sıyrılmaya başladı. The Master, A   »
14.09.2012
Müzik
Londra doğumlu multi-enstürmentalist Cem Özel, ilk solo albumü 'İnim İnim'i yayınladı. Eğlenceli; ama bir o kadar da anlamlı şarkı sözleri ve samimi müzikal dokunuşlarıyla dikkatleri hızla üzerine çeken ve müzik tutkunu bir aileden gelen 1985 doğumlu Cem Özel, oldukça küçük yaşta önce kla   »
13.09.2012
Müzik
Radikal Türk Halk Müziği bestecisi, söz yazarı ve yorumcusu Neşet Ertaş, rahatsızlanarak İzmir’de bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı. İzmir ‘de yaşayan ünlü sanatçının önceki gün rahatsızlanması üzerine yakınları tarafından hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Ertaş’ın tedavisi Onkoloji Servis   »
13.09.2012
Müzik
Oyunculuğunun yanı sıra müzisyen kimliğiyle de dikkat çeken, duru sesi ve dinamizmiyle büyük beğeni toplayan Zuhal Olcay ile çeşitli tiyatro ve dizi filmlerde oynayan, 2011 yılında çıkardığı "Seni Beklerken" albümüyle müzik kariyerinde büyük bir çıkış yakalayan Halil Sezai, 23 Eylül Pazar g&uu   »
13.09.2012
Müzik
Türk Rock müziğinin  ilk günden beri kendisini takip eden sadık bir dinleyici kitlesine sahip, dev gruplarından  Duman, alternatif müzik camiasının en gizemli ve başarılı gruplarından Büyük Ev Ablukada ile birlikte Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda 21 Eylül Cuma akşamı saat 21.00’da sahne alıyor.   »
30.08.2012
Edebiyat
  Jale Sancak tarafından kurulan, 2006 yılından bu yana kent kültürüne katkı sağlamak amacıyla, sanat ve edebiyat etkinlikleri yapmakta olan İstanbul Galapera Kültür ve Sanat Derneği, 4 Kasım 1999 tarihinde yitirdiğimiz, Türk edebiyatının usta yazarlarından Selçuk Baran adına, bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan   »