english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
29.10.2012
Sinema
İstanbul'un kentsel ve mimari estetiği Cumhuriyet sonrası ve özellikle son 30 yıllık dönemde kayboldu gitti. Osmanlı mimarisini reddeden Cumhuriyet sonrası mimari akım yeni bir estetik değer, yeni bir mimari kültür yaratamadı.    Daha da kötüsü 60'lardan günümüze köyden kente akan şuursuz gö   »
29.10.2012
Diğer
Google 29 Ekim Cumhuriyet bayramını da unutmayarak harika bir doodle yaptı. Önemli günleri ve önemli şahısları ve önem kılan bir çok şeyi logosuna taşıyıp tüm dünyaya tanıtan google 29 ekimi de logosuna taşıyıp kutladı. Peki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedir? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını niçin kutlarız.? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını   »
28.10.2012
Edebiyat
AA - Tayfun Salcı Katalan romancı Laia Fabregas, "Klasikler geçmişte kaldı. 30-40 yıl sonra herhangi birinin bizim neslimizin klasiklerinden bahsedeceğini düşünmüyorum" dedi. Türk okurlarının "Dokuz Parmaklı Kız" romanıyla tanıdığı Laia Fabregas, Tanpınar Edebiyat Festivali kapsamında geldiği İstanbul'da AA muhabirin   »
28.10.2012
Diğer
AA ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) Mars'taki uzay aracı Curiosity'nin lazerle vurduğu ilk kayanın, bilimadamlarının düşündüğünden daha sıradışı olduğu bildirildi. Bilimadamları, Curiosity'nin iki hafta önce robot koluyla dokunduğu ve lazerle ondan fazla kez vuruş yaptığı futbol topu büyüklüğü   »
28.10.2012
Müzik
AA - Kenan Irtak Aralarında otistik, zihinsel, bedensel, işitme ve görme engellilerin de bulunduğu İSÖMX müzik grubu, bugüne kadar 30'un üzerinde konser verdi. Konuyla ilgili açıklama yapan grubun eğitmeni Murat Uçtu, İSÖMX grubunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Öz   »
28.10.2012
Müzik
AA Ünlü besteci Ludwig van Beethoven'ın daha önce bilinmeyen bir eseri bulundu. Manchester Üniversitesi'nden Prof. Barry Cooper, ünlü bestecinin ölümünden 185 yıl sonra orta çıkarılan ilahinin ünlü "Missa Solemnis" eserinin taslaklarının yer aldığı bir defterde bulunduğunu söyledi.   »
28.10.2012
Müzik
İngiliz şarkıcı Amy Winehouse’un hayatından esinlenerek hazırlanan müzikal önümüzdeki yıl Danimarka’da sahnelenecek. Amy Winehouse’un hayatı Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da 'Danish Royal Theatre' tarafından sahnelenecek. Müzikalin şarkıları, Winehouse’un 'Frank' ve 'Back to Black'   »
28.10.2012
Diğer
Milli Kütüphane Başkanı Tuncel Acar, görme engelli kullanıcılara yönelik oluşturulan Konuşan Kitaplık Birimi'nin 2007 sonunda hizmete açıldığını belirtti. Acar, 6 ayrı kabinden oluşan dijital kayıt stüdyosunda, sayıları 100’e ulaşan gönüllü okuyucular tarafından okunan kitapların dijital kayıtlarının yapıldığını dile g   »
28.10.2012
Sinema
DHA - Akif Arıcı Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödül gecesinde konuşan ünlü oyuncu İlyas Salman diğer festivalleri eleştirdi Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ’Halkın Portakalı Kısa Film Atölyesi’ yarışması sonuçlandı. Ödül gecesinde konuşa   »
28.10.2012
Müzik
Sumru Ağıryürüyen, Cenk Erdoğan ve Meriç Demirkol "Çağrışımlar" Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde Farklı tarzların sesi Sumru Ağıryürüyen, perdesiz gitarın önde gelen isimlerinden Cenk Erdoğan ve alto saksafonda Meriç Demirkol "Çağrışımlar" adlı üçlü çalışmalarıy   »
27.10.2012
Sinema
Turgut Özakman'ın "Diriliş " adlı eserinden beyaz perdeye aktarılan "Çanakkale 1915" 18 Ekim'de vizyona girdi. Film, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın girişimiyle, sinema salonu bulunmayan 11 ilde de gösterime girecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı, 11 ilde ücretsiz gösterim için çalışma başla   »
27.10.2012
Tiyatro
Devlet Tiyatroları (DT), Kasım ayında 8'i yeni oyun prömiyeri olmak üzere 93 değişik oyun ve 840 temsille sahnelerde olacak. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, DT, 23 ilde, 43 sahnede seyirciyle buluşarak, sezondan devam eden ve kapalı gişe oynayan oyunların yanı sıra 8 yeni oyunu tiya   »
27.10.2012
Bale
AA Osmanlı İmparatorluğu'nun en uzun süre tahtta kalan padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın Hürrem Sultan'a duyduğu aşkı ve o dönemi anlatan 'Hürrem Sultan' balesi büyük ilgi gördü. Kanuni Sultan Süleyman'ın Hürrem Sultan'a duyduğu aşkı ve o dönemi anlatan 'Muhteşem Yüzyıl&   »
27.10.2012
Edebiyat
NTV Orhan Pamuk, Danimarka’da 'Sonning Ödülü'ne layık görüldü. Nobel Edebiyat Ödülü sahibi yazar Orhan Pamuk, Danimarka’da kültür alanında verilen en büyük ödül olan 'Sonning Ödülü'ne layık görüldü. Pamuk, Danimarka’nın başken   »
27.10.2012
Diğer
ntvmsnbc ve Ajanslar Guatemala'nın güneyindeki Retalhuleu eyaletinde yer alan Tak'alik Ab'aj bölgesinde yapılan kazılarda en eski Maya mezarı bulundu. Guatemala'nın güneyinde Mayaların ilk yöneticilerinden birine ait mezar bulundu. Arkeologlar, Retalhuleu eyaletinde yer alan Tak'alik Ab'aj bölgesinde yapılan kazıla   »