english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
05.11.2012
Tiyatro
ntvmsnbc / Demet Özbay Devlet Opera ve Balesi koreografı ve sanat yönetmeni Beyhan Murphy, Prova Halleri'ne konuk oldu. İki gün üst üste hem sahne provasına hem de genel provaya katıldık, Murphy ile Seyahatname 2'yi konuştuk. Kurgu ve koreografisini Beyhan Murphy'nin yaptığı Seyahatname 2'de Evliya Çelebi'nin 'S   »
05.11.2012
Sinema
1. Amed Film Festivali'nde konuşan Zeki Demirkubuz, Altın Koza tartışması için ''Hakkım var, feriştahı olsa eleştiririm'' dedi. Filmlerinin aksine yaşam sevinci ile dolu olduğunu belirten Demirkubuz, ''Filancadan intikam alayım'' diye film yapmam diye konuştu. Bu yıl Diyarbakır'da ilki gerçekleştirilen 1. Amed Film Fe   »
05.11.2012
Sinema
AA Beyoğlu'ndaki tarihi sinemalar, ilgisizlikten ve AVM sinemalarıyla rekabet edemediklerinden dolayı bir bir kapanıyor. Beyoğlu ile özdeşleşen sinemalardan Sinepop, kasımda kapısına kilit vuracak. Beyoğlu Sineması da yenilmek üzere... Tarihi sinemalara ve sanat filmlerine olan ilgi, AVM'lerdeki sinemalar nedeniyle her geçen gün azalıyor   »
05.11.2012
Sinema
Halim Utlu Bu yıl ilk kez Hak- İş Konfederasyonu 37. yıl etkinlikleri kapsamında “Kısa Film Uzun İş'” sloganı ile gerçekleştirilen “Hak- İş Emeğe Saygı Kısa Film Yarışması”nda dereceye giren filmlerin sahiplerine ödülleri verildi. Keçiören Belediyesi çalışanları da çektikleri kısa filmle yarışmada b&u   »
05.11.2012
Sinema
I – Amaç: T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile Türsak Vakfı; Sinemanın en temel öğesi olan ‘Senaryo Geliştirme’ konusunda ilk uzun metraj filmlerinin senaryolarını yazan yönetmenleri desteklemek, yapım öncesi sinemamızın yazımsal sorunlarına katkı sağlamak amacıyla, İlk Senar   »
03.11.2012
Tiyatro
Aydın Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni tiyatro sezonuna Türk ve Dünya tiyatrosunun önemli oyunlarıyla merhaba diyor! Ahmet Önel’in yazdığı, Genel Sanat yönetmeni Serkan Fırtına’nın yönettiği “Alacalı Şemsiye” adlı çocuk oyunu, bir tren istasyonunda satıcılık yapan dört küçük arkadaşın tren   »
02.11.2012
Sinema
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından, Eren Holding, Koray Şirketler Topluluğu, Vestel ve VitrA eş sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Tasarım Bienali kapsamında gerçekleştirilen “Yaratıcı Film Kuşağı” gösterimleri 5 Kasım Pazartesi günü başlıyor. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında gerçekleştirilecek “Yaratıc   »
29.10.2012
Sinema
7 KASIMA kadar sürecek olan Viyana Film Festivali (Viennale) önceki gün yapılan “Argo” filminin gösterimiyle  başladı. 50. Viyana Film Festivali’nde 300’ün üzerinde film gösterilecek. Kitano Takeshi, Thomas Vinterberg, William Friedkin, Olivier Assayas ve Alain Resnais gibi yönetmenlerin yeni eserleri   »
29.10.2012
Edebiyat
İsmail AFACAN Estetik Kalkışma Cengiz Gündoğdu’nun son kitabı. Çalışmanın alt başlığı ise “roman ve öykü nasıl yazılır.” Kalkışma, isyan ve ayaklanma anlamına geliyor. Gündoğdu’nun eseri,  estetik kaygı güdülmeden hazırlanan piyasa romanlarına karşı bir kalkışmayı simgeliyor. Gündoğdu, reklamlarla y&u   »
29.10.2012
Opera
Istanbul Devlet Opera ve Balesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Çetin Işıközlü'nün 'Çanakkale Kahramanları Destansı Oratoryosu'nu seslendirecek. Yer: Kadıköy Süreyya Sahnesi Saat: 20.00 Bilgi için: 0216 346 15 31/120 SÜREYYA OPERASI NDA 29 EKİM 2011, SAAT:20:00 TARİHİNDEKİ KONSER ve 30 Ekim Pazar gün   »
29.10.2012
Müzik
AA Dünyaca ünlü piyanist ve devlet sanatçısı İdil Biret, Çin'in başkenti Pekin'de bir konser verdi. Türkiye'nin Pekin Büyükelçiliği'nin ev sahipliğinde Çin konservatuvarında dün düzenlenen konsere birçok Çinli sanatseverin yanı sıra, Çin'de bulunan yabancı mis   »
29.10.2012
Sinema
Kars'taki Serhat Kalkınma Ajansı'nın düzenlediği film yarışmasında Iğdırlı çoban Mehmet Emin Türküz'ün "Çobanın Kamerası" adlı filmi birinci oldu. Ailesinin sattığı saman parasıyla kamera alan Türküz'ün yaptığı "Çoban'ın Kamerası" filmi ödüle layık görüldü   »
29.10.2012
Tiyatro
Milliyet / Ece Baktı - ayaecebaktiayar@gmail.com Yeni sezon yeni bir sanat oluşumunun daha müjdesiyle geldi. Bir tiyatro topluluğu değil, bir sanat üretim ve sergileme alanı olmayı hedefleyen Pangar'ın hayalleri çok büyük. Şimdilikiki tiyatro oyunuyla hayatına başlayan Pangar'ın kurucusu Demet Evgar çocuklar için de projel   »
29.10.2012
Diğer
Kurban Bayramınızı ve Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyor, sağlıklı, mutlu ve sanat dolu bir yaşam diliyoruz. http://www.tamsanat.net/sanatcilar/eserleri.php?sanatci=1903   »
29.10.2012
Diğer
AA “Milli kazı” olarak bilinen ve bir asrı aşkın süredir devam eden Alacahöyük’teki kazılarda bu yıl ortaya çıkarılan küçük bir buluntu, bölgedeki iskanın Taş Devri dönemine dayandığını gösterdi. Çorum’un Alaca ilçesine bağlı Alacahöyük beldesinde yürüt&uum   »