english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
12.11.2012
Sinema
Yer: Institut français / Fransız Kültür Merkezi İstanbul Tasarım Bienali’nin  Yaratıcı Film Kuşağı kapsamında ve Belgesel Ayı çerçevesinde, İstanbul Fransız Kültür Merkezi ünlü Fransız tasarımcıların hayatları ve çalışmalarını  anlatan dört Fransız yapımını izleyicilerle buluşturuyor. (program   »
12.11.2012
Müzik
Efes Pilsen Blues Festival 23’e katılamayanlar, festival heyecanına Facebook’tan canlı olarak yayınlanan konserler aracılığıyla ortak oluyor. Efes Pilsen Blues Festival 23 konserleri Antalya, Konya, Adana, Ankara, Bursa, İstanbul ve İzmir olmak üzere 7 ilde canlı, diğer 13 ilde banttan yayınlanıyor. Konser günleri saat 19.30’da facebook.com/bl   »
11.11.2012
Tiyatro
Türkiye’de çocuklara yönelik kültür-sanat etkinliklerinin sayısı her geçen gün artıyor. Artık çocuklar okul ve derslerden arta kalan zamanlarında anlamlı aktivitelerle vakit geçirebiliyor. Ne mutlu ki... Bu etkinliklerin arasında sıklıkla ihmal edilen alan çoğunlukla klasik müzik oluyor. Neyse ki bu k   »
10.11.2012
Müzik
Klasik müzik deyince aklınıza ilk ne geliyor? Bizim aklımıza muhabbet geliyor, güzel zaman geçirmek geliyor, eğlence geliyor. Çünkü biz yıllardır klasik müzik sayesinde çok eğlendik. Bu eğlencemizi Türkiye'nin birçok yerindeki arkadaşlarımızla da paylaştık. Arkadaşlarımız bazen yaşıtlarımız, bazen büyükl   »
10.11.2012
Sinema
İstanbul Modern, güncel video, animasyon ve kısa filmleri dünyanın farklı köşelerine taşıyan Uluslararası Sanatçı Filmleri (Artists’ Film International) programını sunuyor. Dünyanın farklı bölgelerinden 12 sanat kurumunun ortaklığıyla yürütülen gösterim programı, ortak kurumlar tarafından davet edilen 19 sanatç   »
10.11.2012
Diğer
Halim UTLU Atatürk'ün  yarın yapılacak 74. ölüm yıl dönümü için, Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Sakarya Caddesi’nde iki ayrı anma programı düzenlendi.                      Çankaya Belediyesi, Ata&r   »
10.11.2012
Sinema
Tuba Karahan Pek çok sanatsal etkinliğin bir arada sunulacağı festivalin uluslararası yarışma jüri başkanlığını, İranlı kadın yönetmen Tahmineh Milani üstelenecek. Senarist ve yönetmen Suha Arraf, sinema yazarları Esin Küçüktepepınar ve Aruna Vasudev ve Hamburg Film Festivali Direktörü Albert Wiederspiel'in ul   »
10.11.2012
Diğer
Radikal - Müge akgün Bu yıl ikincisi gerçekleşecek 'İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali' yarın başlıyor. Bienalin Genel Direktörü Gazi Selçuk'a merak ettiklerimizi sorduk. Bir İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı projesi olarak başlatılan İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bie   »
09.11.2012
Müzik
Dünyaca ünlü kemençe üstadı İran'lı sanatçı Kayhan Kalhor ile bir başka usta Erdal Erzincan'ın buluşması. Bağlama ile Kemençenin dansı… 16 Kasım Cuma 20:00 de Batı Sineması'nda... (Harita için tıklayın) Bilet Satış Noktaları: Mybilet, Gizem Müzik, İmge Kitabevi ve Piraye Kafe'de Bilet Fiy   »
06.11.2012
Müzik
Geçen yıl Berlin Teknik Üniversitesi,  Akustik İletişim Bölümü’nde konuk araştırmacı olarak, çok hoparlörlü sistemler ve algı üzerine çalışan besteci ve akademisyen Mehmet Can Özer, 2007-2012 yılları arasındaki çalışmalarından oluşan bir seçkiyi izleyiciyle buluşturacaktır. Ses yerleşti   »
05.11.2012
Tiyatro
3. Uluslararası Mardin Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali'nde atölye çalışmaları başladı. Mardin Hizmet Vakfı tarafından düzenlenen, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mardin Valiliği, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Mersin Devlet Opera ve Balesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları   »
05.11.2012
Sinema
Avrupa Film Ödülleri’nin bu yılki adayları açıklandı. 'Bir Zamanlar Anadolu'da', En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü Yönetmeni dallarında aday gösterildi. Avrupa Film Akademisi, 25. Avrupa Film Ödülleri'nin adaylarını hafta sonu kamuoyuna duyurdu. Türkiye'den Nuri Bilge Ceylan'ı   »
05.11.2012
Edebiyat
2013 yılında gerçekleştirilecek Londra Kitap Fuarı'na Türkiye Odak Ülke olarak katılacak. Türkiye, Londra Kitap Fuarı'na Odak Ülke (Market Focus Country) olarak katılacak. Türkiye'deki yayıncıların uluslararası alanda işbirliklerini geliştirmelerine ve sektörün daha rekabetçi bir yapıya kavuşmasına destek olmak   »
05.11.2012
Sinema
CNN TURK Yapımcılığını Sugarworkz’ün yaptığı, senaryo ve yönetmenliğini Murat Şeker’in üstlendiği “Çakallarla Dans 2 Hastasıyız Dede” sinema filmi 7 Aralık’ta Vizyonda. Bugüne kadar oynadığı naif rollerle ekranda görmeye alıştığımız usta oyuncu Altan Gördüm, koğuş ağası Tayyar Abi karakteriyle bu kez   »
05.11.2012
Sinema
CNN TURK Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Son yıllarda Oscar'ı Türkiye'nin tartışma konularından biri haline getirdik. Geçmişte, 5-10 yıl önce, Türk sineması bunu hayal bile etmiyordu. Son birkaç yıldır Türkiye'den Oscar'a aday gösteriyoruz. Bu yıl inşallah kazanacağız" dedi. Baka   »