english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
13.11.2012
Sinema
Mersin’in Arsalanköy Beldesi’nde çekilen ‘Yün Bebek’ filmini, Ümmiye Koçak yazdı ve yönetti. Toroslar’da yaşayan Yörük kadınlarının yaşamını konu edinen film, gala gösteriminde izleyicin in beğenisini kazandı. Oyuncu kadrosunun tamamını Arslanköylü Kadınlar Tiyatrosu üyele   »
12.11.2012
Tiyatro
Halim Utlu Avrupa’nın çeşitli kentlerinden Başkent’e gelen belediye başkanları ve beraberindeki heyet,Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği’nin 2012 yılı yönetim kurulu toplantısı sonrasında,bazı proje alanlarını ve Başkent’in turistik bölgelerini gezdi.           &   »
12.11.2012
Sinema
İstanbul Modern, güncel video, animasyon ve kısa filmleri dünyanın farklı köşelerine taşıyan Artists’ Film International programına İstanbul Modern Sinema'da yer veriyor. Proje 2008 yılında Art in the Auditorium adıyla Londra’nın köklü sanat kurumu Whitechapel Gallery tarafından başlatıldı. İstanbul Modern’in geçmiş   »
12.11.2012
Diğer
CİHAN Denizli Belediyesi'nin organizasyonuyla şehirde bulunan, Çanakkale Savaşı'nda kullanılan şahsi araç gereçlerle savaş malzemelerinin sergilendiği Çanakkale 1915 Gezici TIR Müzesi ziyaretçi akınına uğruyor. Toplam 4 bin parça eserin bulunduğu müze ücretsiz geziliyor. Belediye, her yıl 2 bin öğrenci   »
12.11.2012
Tiyatro
2011 yılında kurulan gnlev’in, geçen sezon kendinden söz ettiren oyunu 'Yüksek Derece' yeni sezonda yine seyirciyle buluşuyor. Sıcak. Öldürücü bir sıcak! Altı şeritli otoyolun kenarında aile mirası bir motel: Sunshine Motel. 102 no‘da kalan çift uluyana dek sevişiyordur. Evlenip, ölüm ayırana d   »
12.11.2012
Müzik
Dünyaca ünlü sanatçı ve grupları Antalya'da buluşturan, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Uluslararası Antalya Piyano Festivali, bu yıl da ücretsiz halk konserleri ile şehrin her noktasına ulaşacak. 13’üncü yılında “Şehirde Müzik Var” sloganıyla yola çıkan festivalde, An   »
12.11.2012
Edebiyat
Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü, Prof. Dr. Filiz Yenişehirlioğlu onuruna sempozyum düzenliyor. 14-16 Kasım tarihlerinde Beytepe Yerleşkesi Mehmet Akif Ersoy Salonu'nda düzenlenecek “Osmanlı Dünyasında Kültürel Karşılaşmalar ve Sanatsal Yansımaları / Cultural Encounters in The Ottoma   »
12.11.2012
Tiyatro
Kadıköy Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan Duru Tiyatro'ya ait salonun tahliyesinin istenmesini Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Başkanı Üstün Akmen 'kıyım' olarak değerlendirdi. M.E.B’nın 9 Şubat 2012 tarihinde yayınladığı 281199 sayılı, okulların bünyesinde bulunan spor, tiyatro ve sair aktivite salonlarının sözleşmelerinin   »
12.11.2012
Müzik
Serhan Bali Dünyanın en iyisi olarak kabul edilen, 124 yıllık 'Amsterdam Kraliyet Concertgebouw Orkestrası', İKSV'nin 40. yıl etkinlikleri kapsamında 10 Kasım'da İstanbul'da konser verecek. Amsterdam Kraliyet Concertgebouw Orkestrası’nın (AKCO) varlığını besteci Johannes Brahms’a borçlu olduğunu biliyor muydunuz? Hikâ   »
12.11.2012
Diğer
Cem Erciyes Taksim için ‘zor bir yıl’ demiştim geçen hafta. Zorluk sandığımdan da çetin başladı. Meydan içinden geçilmez vaziyette. İşin daha fenası ‘zor yıl’ ‘zor yıllar’a uzayabilir; Ömer Erbil’in bugünkü haberini mutlaka okuyun derim. Taksim’den de tarihi eser çıkm   »
12.11.2012
Sinema
Ali Aydın'ın ilk uzun metrajlı filmi Küf 53. Selanik Film Festivali’nde Gümüş İskender ödülünü kazandı. Dünya prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali’nde Geleceğin Aslanı ödülüyle dönen, Ali Aydın'ın ilk uzun metrajlı filmi Küf 53. Selanik Film Festivali’nde Gümüş   »
12.11.2012
Sinema
Disney’in yapımcılığında çekilecek yeni 'Star Wars' filminin yazarı ‘Oyuncak Hikayesi 3'ün senaristi Oscarlı Michael Arndt oldu. Disney’in 'Star Wars'un yaratıcısı Lucasfilm'i 4.05 milyar dolara satın almasının ardından yeni seriyi kimin yazacağı merak konusu olmuştu. 'Star Wars’un resmi internet sitesin   »
12.11.2012
Sinema
AA Yönetmenliğini Reis Çelik'in  yaptığı 'Lal Gece', Brüksel Uluslararası Bağımsız Film Festivali'nde 'en iyi film' ve 'en iyi yönetmen' ödülü aldı. Reis Çelik'in senaryo ve yönetmenliğini yaptığı ''Lal Gece'', 39'uncu Brüksel Uluslararası Bağımsız Film   »
12.11.2012
Müzik
MTV Avrupa Müzik Ödülleri Almanya'da sahiplerini buldu. ABD’li şarkıcı Taylor Swift 3 ödülle törene damgasını vurdu. Yılın fenomeni 'Gangnam Style', PSY’ın performansıyla geceyi renklendirdi.   Almanya'nın Frankfurt kenti MTV Avrupa Müzik Ödüllerine ev sahipliği yaptı. Ödül t&   »
12.11.2012
Tiyatro
Tiyatro Avesta yapımı Aydın Orak'ın yazdığı Daf/Kapan, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü'nde sahnelenecek. Tiyatro Avesta yapımı Aydın Orak'ın yazdığı Daf/Kapan oyunu Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü'nde sahneleniyor. 15 Kasım Perşembe günü 20.00'de Demir Demirgil Salonu'nda sahn   »