english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
03.12.2012
Diğer
ntvmsnbc / Seçil BAŞKAYA Kasım ayı sonunda Avrupa çocuk ve oyuncak müzelerinin başkenti olan İstanbul, şimdi de Asya’daki müzeleri kucaklamaya hazırlanıyor.  Fikrin babası Sunay Akın’ın projeleri ise bitmiyor. İstanbul ve Boğaz müzeleri kurulması, Kadıköy’de atıl kalacak istasyonların bir trenle gezilebilecek 6 tem   »
26.11.2012
Edebiyat
Halim Utlu                     "Okur-yazar buluşmalarıyla mesafeleri kısaltmak" sloganı ile 2011 Mart'ında hayata geçirilen Ceredebiyat faaliyetlerine, "Edebiyat söyleşileri" de eklendi ve ilk söyleşinin yazar Mahir Ünsal Eriş ile 3   »
24.11.2012
Sinema
Kültür ve sanata destek veren Kartal Belediyesi, "Sinema Atölyesi" yeni sinemacılar yetiştiriyor. Eğitimlerin ardından mezun olan öğrenciler, Sinema Atölyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almayı hak kazanıyor. Türkiye’nin Belediye destekli ilk ve tek Sinema Atölyesi olan Kartal Belediyesi Sinema Atölyes   »
24.11.2012
Neredeyse hergün farklı bir tartışmanın yaşandığı Meclis bu kez renkli görüntülere sahne oldu. Blues Festivali kapsamında Türkiye'de olan sanatçılar Meclis'te CHP ve MHP'yi ziyaret etti. O ziyaretlerde kimi zaman türkü ile Blues harmanlandı, kimi zaman Neşet Ertaş dinlendi. Kulakların pası silindi. Bu   »
24.11.2012
Sinema
ntvmsnbc.com Hülya Avşar, katıldığı NTV canlı yayınında Türk sineması üzerine çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Gişe filmlerine verdiği desteği yineleyen Avşar, "Ben bugün Oscar'a aday adayı olsun diye Recep İvedik'i gönderebilirim" dedi. 'Bana Söz Ver'e konuk olan ünlü oyuncu Hülya Avşar   »
23.11.2012
Diğer
Avrupa’nın oyuncak müzesine sahip ülkeleri, Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri olarak Gaziantep’e geldi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin müzelerini gezen heyet, Çocuk Sanat Merkezi’ni de görme imkânı buldu. İstanbul Oyuncak Müzesi Kurucusu Sunay Akın önderliğinde Türkiye   »
23.11.2012
Tiyatro
Torium Alışveriş Merkezi, İstanbul Çocuk Sanat Tiyatrosu ile birlikte minik tiyatroseverleri sevindirecek bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Ekim ayı itibariyle açılan Torium Tiyatro Sahnesi’nde Cumartesi ve Pazar günleri saat 15.30’da birbirinden eğlenceli çocuk oyunları küçük izleyicilerle buluşuyor. Torium Sahnes   »
23.11.2012
Diğer
Efsanevi Flâmenko gitaristi Paco Pena muhteşem bir gösteriyle Aralık ayına damgasını vuruyor. Gitarist, besteci, drama yazarı ve mentor olarak Flâmenko’nun derin temelleri üzerine yaratıcı bir şekilde inşa ettiği eserlerle tüm dünyada izleyenlere Flâmenko’nun gerçek ruhunu getiren Paco Pena, daha iyi bir hayata kav   »
18.11.2012
Tiyatro
Üniversite öğrencileri de festival boyunca gönüllü olarak hizmet verecek. Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat için Vakfı (TAKSAV) tarafından düzenlenen, Yenimahalle Belediyesi’nin de destek verdiği 17. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali başladı.17'inci kez tiyatro sevenlerle buluşan ve on gün sürece   »
18.11.2012
Müzik
Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Fazıl Say konseri ile başladı. 2012 yılında bestelediği Mezopotamya senfonisi ilk kez Antalya'da sanatseverlerle buluştu. Festivalin bu yılki açılış konserinde ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say ın “Bugüne kadar yazdığım en iyi eser“ olarak nitelediği ve 2012 yılında bestelediği, “Mezopota   »
18.11.2012
Edebiyat
Fuara 600 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu, 40 ülkeden yayınevleri, telif ajansları ve konuk yazarlar katılacak. Gülten Dayıoğlu'nun "Onur Yazarı" olduğu fuarın bu yılki konuk ülkesi ise Hollanda. Giriş ücreti 5 lira olan fuarda öğrenci, öğretmen ve emeklilerden giriş ücreti alınmayacak. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapı   »
17.11.2012
Müzik
Daha önce bir arada çalmamış on kişi, enstrümanlarını kapıp ilk kez hep birlikte çalacak. Müzik yapmak üzerine bu küçük deney, hem icracı hem de seyirci için tek seferlik bir tecrübe olacak. Kendimizi ifade etmek için seçtiğimiz yollardan biri olan müziği, hızlı bir iletişim kurma yönt   »
15.11.2012
Tiyatro
Halim Utlu Özel ve amatör tiyatroları desteklemek amacıyla düzenlenen 17. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali,16-26 Kasım 2012 tarihleri arasında ulusal ve uluslararası tiyatro topluluklarının katılımıyla,Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde başlıyor.                 &nbs   »
15.11.2012
Sinema
Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve sezonu yeni filmlerle karşılayan ‘Bursa Sinema Günleri’, ilk iki haftada bin 500 izleyiciye ulaştı. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü tarafından Tayyare Kültür Merkezi’nd   »
15.11.2012
Diğer
Halim Utlu Başkent'te 3 gün sürecek bir uluslararası kültür ve düşünce etkinliği yapılması ile yakın zamanda yitirdiğimiz “Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş’ın adının Mamak ilçesi Boğaziçi Mahallesi’nde bulunan 1. Cadde’ye verilmesi  konusu, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’   »