english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
Servet Somuncuoğlu vefat etti
Diğer
09.08.2013

Yazar, fotoğrafçı ve belgeselci Servet Somuncuoğlu (49), geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Somuncuoğlu'nun cenazesi, yarın öğle vakti Bursa'nın Karacabey ilçesine bağlı İsmetpaşa'da köy camisinde kılınacak namazın ardından Karacabey Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Servet Somuncuoğlu kimdir?

Bursa'da 1964 yılında doğan Servet Somuncuoğlu, öğretmen lisesinin ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun oldu.

TRT'de uzun yıllar prodüktörlük yapan Somuncuoğlu, "Anadolu'yu Vatan Kılanlar", "Tarihimize Şan Verenler" ve "Gönül Dünyamızı Aydınlatanlar" isimli senaryolar da yazdı.

Prodüktörlüğün yanı sıra fotoğraf sanatçılığı da yapan Somuncuoğlu, Rusya, Çin, Moğolistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Kosova, Macaristan ve Avusturya gibi dünyanın birçok ülkesinde fotoğraflar çekti.

Somuncuoğlu'nun, 4 yılda 150 bin kilometre kat ederek hazırladığı "Karlı Dağlardaki Sır" isimli belgeseli, TÜRKSAV 12. Türk Dünyası Hizmet Ödülü'ne layık görüldü.

"Sibirya'dan Anadolu'ya Taştaki Türkler" kitabıyla 2008 yılı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi Sosyal Bilimler Araştırma Ödülü'nü kazanan Somuncuoğlu, "Türk Edebiyatı" ve "Atlas" dergilerinde de yazılar kaleme aldı. 

Henüz yorum yapılmamış.