english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
12. Alanya Belgesel Film Festivali
Sinema
06.05.2013

Alanya Sinema Kültür Sanat ve Tanıtım Derneği’nin düzenlediği Belgesel Film Festivali için geri sayım başladı… Bu sene 12.si düzenlenecek olan festival Alanya Belediyesi, Belgesel Sinemacılar Birliği, Okan Üniversitesi, Altın Safran Belgesel Film Festivali ve Selçuk Üniversitesi’nin işbirliği ile 06-11 Mayıs tarihleri arasında Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Festival’de yerli yabancı olmak üzere toplam 32 film sinemaseverlerle buluşacak. Bu sene festival programında film gösterimleri dışında Soner Yalçın ve Işıl Özgentürk’ün  katılacağı iki söyleşi de bulunmakta. 08 Mayıs Çarşamba günü saat 17.00′de Soner Yalçın’ın “Menekşe’den Önce“ filmi ardından Soner Bey ile söyleşi yapılacak.

10 Mayıs Cuma günü de Işıl Özgentürk’ün “Dürbünümde binbir İstanbul,  Rüzgâra söylenmiştir ve Yesemek“ adlı filmlerin gösterimleri ardından Sayın Özgentürk ile “Yaşamda ve Sinema da kadının konumu“ başlıklı bir söyleşi gerçekleşecek.

Ayrıca festival kapsamında filmleri bulunan Armağan Pekkaya ve Serdar Güven de filmleri ardından sinemaseverlerle bir araya gelecekler…

Film gösterimleri Alanya Kültür Merkezi’nde 06 Mayıs saat 14.00′den itibaren ücretsiz, Türkçe alt yazılı olarak gerçekleşecektir.

12.Alanya Belgesel Film Festivali 11 Mayıs Cumartesi günü sona erecektir.

Henüz yorum yapılmamış.