english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
Altındağda Şiir Akşamları 2013
Edebiyat
18.03.2013

Halim Utlu

Bu yıl sekizincisi düzenlenen“Altındağ’da Şiir Akşamları” programının konukları Ataol Behramoğlu, Bahaettin Karakoç, Nurullah Genç, Azeri şair Vagif Behmenli, M. Nuri Parmaksız, Yılmaz Odabaşı ve İsmail Kılıçarslan oldu.            
                   
Cemil Meriç Kültür Merkezi’ni hınca hınç doldurduran şiir severler, şairlerin en güzel şiirlerini seslendirdiği gecede, şiire doydular. Serdar Tuncer’in sunumu ile başlayan “Altındağ’da Şiir Akşamları”nın ev sahipliğini ise Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki üstlendi.   Tiryaki, “Şiir akşamları programının sekizincisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Altındağ’da sanatı, şiiri ve edebiyatı seven, bu kadar fazla insan olduğunu görmek gerçekten çok sevindirici. Şiiri, edebiyatı, sanatı çok önemsiyor, gençlerin şiire ve edebiyata ilgi göstermesi için çalışmalar yürütüyoruz. "dedi

82 yaşındaki Karakoç, büyük alkış aldı

Tiryaki,   “Bir şehrin urgan satılan çarşıları kenevir, kandil geceleri bir şehrin buhur kokmuyorsa, yağmurdan sonra sokaklar ortadan kalkmıyorsa, o şehirden öç almanın vakti gelmiş demektir. ” diyerek İsmet Özel’in mısraları ile sözlerini noktalarken, Çorum Milletvekili Salim Uslu da, bu geceden duyduğu memnuniyeti ifade etti. ATİ Türk Müziği Topluluğu’nun dinletisi ile devam eden gecede, Ataol Behramoğlu, Haluk Çetin’in gitarı ile eşlik ettiği“Aşk iki kişiliktir” şiiri ile büyük alkış alarak çok beğenildi.

                     
“Altındağ'da Şiir Akşamları”nın onur konuğu, 82 yaşındaki Bahaettin Karakoç, 2 güzel şiirini, şiir severlerle paylaşarak, Türk Medeniyetinin, Türk Kültürünün, Türk Şiirinin korunması gerektiği üzerinde dururken, sırasıyla sahneye gelen İsmail Kılıçarslan, Mehmet Nuri Parmaksız, Nurullah Genç, Azeri şair Vagıf Behmenli ve Yılmaz Odabaşı en güzel şiirlerini seslendirerek, büyük alkış aldı. Eski bakanlardan İmren Aykut,   bazı bürokratlar, meclis üyeleri ve yüzlerce şiir severin katıldığı gece, değerli şairlere plaket takdimi ile sona erdi.

 

Henüz yorum yapılmamış.