english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
09.08.2013
Diğer
Yazar, fotoğrafçı ve belgeselci Servet Somuncuoğlu (49), geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Somuncuoğlu'nun cenazesi, yarın öğle vakti Bursa'nın Karacabey ilçesine bağlı İsmetpaşa'da köy camisinde kılınacak namazın ardından Karacabey Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Servet Somuncuoğlu kimdir? Bursa'da 1964 y   »
08.05.2013
Diğer
Sivrihisar Belediye Başkanı Fikret Arslan, Şadırvan Meydanı'ndaki pazarın açılışında yaptığı konuşmada, ilçedeki birçok kadının, kendi yaptıkları ürünleri satarak, aile bütçelerine katkıda bulunduğunu söyledi. Belediye bünyesinde açılan kurslara 50 kadının katıldığını açıklayan Arslan,"Turistik b   »
08.05.2013
Diğer
İHA Muş Bulanık Kaymakamlığı bünyesinde kadınların mesleki bilgi edinebilmeleri ve el becerilerini geliştirebilmeleri için açılan Aile Destek ve Eğitim Merkezi tarafından bir sergi düzenlendi. Serginin açılışına Kaymakam Ferit Görükmez, Jandarma Yüzbaşı Eyüp Karakaya, İlçe Emniyet Müdürü Üm   »
08.05.2013
Diğer
Müdür yardımcısı Gülnaz Önoğlu, Osman Duymaz, Gülşah Akerdem, Sezin Arslan, okul meclisi ve okul aile birliği koordinatörlüğünde 12 Eylül Ortaokulu’nda 30 Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirilen ‘’1. Bilim Sanat ve Çocuk Şenliği’’ unutulmaz eğlencelere kucak açtı. Aynı zamanda   »
07.05.2013
Diğer
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Üsküp Köprü Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen Türk El Sanatları Kursları Üsküp’te Köprü Derneği’nde düzenlenen resmi açılış töreniyle başladı. Çok sayıda vatandaşın meslek sahibi olması   »
05.05.2013
Diğer
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ‘22. El Sanatları Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Akgün, halk akademisi kültür ve sanat merkezlerinde yapılan eserlerin sadece eğitim amaçlı olmadığını ifade ederek “Böyle kursların ev ekonomisine de katkısı var” dedi. Büyü   »
18.03.2013
Diğer
Üsküdar yepyeni bir projeyle "Antikacılar Sokağı" na kavuşuyor. IAC İstanbul Sanat Galerisi, Üsküdar Belediyesi 'nin katkılarıyla Bağlarbaşı'nda yeni bir pazar kuruyor. Uluslararası bir Antika Fuarına dönüşme hedefiyle yola çıkılan Antikacılar Sokağı, ilk etapta yerli Antikacılar ve Koleksiyonerlerin tezgahlarına ev   »
14.02.2013
Diğer
Halim Utlu Polonyalı efsanevi Mim sanatçısı Ireneusz KROSNY, inanılmaz yaratıcılığı ve kendine özgü stilini konuşturduğu "The Point of View - Bakış Açısı" gösterisiyle,27 Şubat 2013 akşamı, Türkiye'de ilk kez ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi - Kemal Kurdaş Gösteri Salonu'nda Ankaralı sanatseverler ile b   »
01.02.2013
Diğer
Fotoğrafçı Nancy Rica Schiff, bir anda aklına gelen fikirle kariyerine farklı bir yön vermiş. 1989 yılında Schiff'in dikkatini ‘Hollywood Yarış Pistinde' fotoğraf çekerken bir anda yarışların süresini tutan bir kişi çekmiş. ‘Bu işi yapmak isteyen çok kişi yoktur' diye düşünen Schiff, ABD'yi gezer   »
31.01.2013
Diğer
21.01.2013
Diğer
Online kitap satış sitesi ilknokta.com , 5. Kış Kitap Günleri ile kitap fuarını okuyucunun ayağına getiriyor. Kitapseverlerin her dönem ilgi gösterdiği kitap fuarlarına ulaşamayanlar için alternatif bir kitap fuarı düzenleniyor. 21 Ocak – 21 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan 5. Kış Kitap Günleri, okuyucularına y&   »
17.01.2013
Diğer
Kapadokya ile ilgili o bölgede yapılan arazi sanatı sürecinden bir klip.   »
15.01.2013
Diğer
Radikal, Erman Ata Uncu Hemen her biri pop yıldızı bilinirliğinde olan Tracey Emin, Chapman Kardeşler, Damien Hirst gibi isimlerin eskisi kadar fırtına koparamaması, 'genç Britanyalılar çağı'nın bitişi olarak yorumlanabilir mi? Çok değil dört beş sene önce üzerinde Damien Hirst imzası taşıyan bir eserin yüzde 30 değer   »
14.01.2013
Diğer
Semtin dokusunu oluşturan sokaklar, sokaklara rengini veren binalar; konutlar, işyerleri ve orada yaşayan kadınlar, erkekler, çocuklar, gençler... binbir çeşit hayat iiptal ediliyor. Ayıp Şehir, bu imha sürecini tüm canlılığı, hiç de “estetik” olmaya yakıcı gerçekliği önümüze getiriyor. Yılların   »
14.01.2013
Diğer
Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Lâle kitabında sanat tarihçi, mimar ve yazar Gül İrepoğlu, lâlenin imparatorlukları etkileyen, sanata yön veren uzak ve yakın tarihini inceliyor. Türkler’in yeryüzünde izledikleri yoldaonlara yoldaşlık eden, Orta Asya’dan çıkarak Anadolu topraklarına yerleşen ve bu   »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18