english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
10.01.2013
Opera
Alexandre Dumas Fils’in eserinden baleye uyarlanan Kamelyalı Kadın adlı iki perdelik baleyi, ülkemizin uluslararası üne sahip koreografı Mehmet Balkan projelendirdi. Giuseppe Verdi ile Pietro Mascagni’nin çeşitli eserlerinin müzikleri eşliğinde sunuluyor. Eser, Mehmet Balkan’ın koreografisi, Andrej Barlog’un müzik d&uum   »
09.12.2012
Opera
Verdi'nin unutulmaz operası "La Traviata"yı bu kez ünlü yönetmen Ferzan Özpetek sahneye koydu. Napoli'deki San Carlo Tiyatrosu'nda yapılan galaya ilgi büyüktü. Özpetek filmlerindeki renk ve canlılığı opera sahnesine bakın nasıl taşıdı. Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümün&u   »
29.10.2012
Opera
Istanbul Devlet Opera ve Balesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Çetin Işıközlü'nün 'Çanakkale Kahramanları Destansı Oratoryosu'nu seslendirecek. Yer: Kadıköy Süreyya Sahnesi Saat: 20.00 Bilgi için: 0216 346 15 31/120 SÜREYYA OPERASI NDA 29 EKİM 2011, SAAT:20:00 TARİHİNDEKİ KONSER ve 30 Ekim Pazar gün   »
22.07.2012
Opera
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası İstanbul Opera Festivali finali, Başakşehir’de Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezinde yapıldı. Festivalin kapanış temsili olan Aşk-ı Memnu operası büyük beğeni topladı. Besteci Selman Ada’nın, Halit Ziya Uşaklıgil’in ünlü romanından aldığı esinle bes   »
18.07.2012
Opera
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü  tarafından düzenlenen 3. Uluslararası İstanbul Opera Festivali “Aşk-ı Memnu” operası ile veda ediyor. “7 ‘den 70’e Opera” sloganıyla İstanbul’un farklı mekanlarında sanatseverlerle buluşan festivalin bu yılki son temsili olan ve Murat Göksu’nun rejisini   »
11.07.2012
Opera
8 Ağustos - BODRUM AŞKI Türk Devlet Opera ve Bale Toplulukları 11 Ağustos - GENÇ WERTHER İN ACILARI İstanbul Devlet Opera ve Balesi 14 Ağustos - ZORBA İzmir Devlet Opera ve Balesi 15 Ağustos - ZORBA İzmir Devlet Opera ve Balesi 18 Ağustos - HAREM Ankara Devlet Opera ve Balesi 21 Ağustos - KANLI DÜĞÜN Antonio Gades Flamenko Topluluğu 24 Ağust   »
08.07.2012
Opera
Festivalin Sanat Yönetmeni Yekta Kara, "İstanbul'da denizi hiç görmemiş insanlar olduğu gibi, hiç opera izlememiş insanlar da var. Biz bu eksikliği ortadan kaldırmayı hedefliyoruz" diyor ve soruyor: 400 yıllık bir sanat dalı, halktan destek almadan nasıl var olabilir ki?... Bu yıl üçüncüsü düzenlenen U   »
11.06.2012
Opera
enç opera sanatçılarının dünya sahnelerine açılmasında önemli bir basamak olan 14. Siemens Opera Yarışması’nda birinciliği Dilara Baştar kazandı. Yarışmada Önay Köse ikinci Ayşe Şener ise üçüncü oldu. Yarışmaya katılan en genç isim olan 22 yaşındaki Serkan Sevinç de mansiyona değer gö   »
08.06.2012
Opera
Bu yıl 3.sü düzenlenecek Uluslararası İstanbul Opera Festivali'nin programı belli oldu. Festivalin temasını Türkiye'yi konu alan oyunlar oluşturuyor. Festivalin sürprizi ise usta tenor José Cura. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından DenizBank sponsorluğunda bu yıl üçüncüsü d&uu   »
30.05.2012
Opera
Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY’un en köklü ve önemli etkinliklerinden olan TÜRKSOY Opera Günleri’nin, KKTC’de düzenlenen ikinci etabı dün Bellapais Manastırı’nda gerçekleştirildi. Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı işbirliğinde bu yıl 15’incisi Kaz   »
26.05.2012
Opera
Türkiyenin En Çok Turne Yapan Opera ve Bale Müdürlüğü unvanını taşıyan Samsun Devlet Opera ve Balesi: 22 Mayıs ta Amasya dan başlayan; 21 Haziran tarihine kadar olan süreçte Sinop tan Van a kadar uzanan ve üç coğrafi bölgeyi kapsayan Büyük Anadolu Turnesi nde 15 kentte Seslerle Anadolu yu sahneleyecektir.   »
26.05.2012
Opera
Puccini’nin “Turandot” operasıyla başlayacak 19. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali, bu yıl 14 Haziran- 4 Temmuz ve 3-15 Eylül olmak üzere iki farklı dönemde, 10 farklı etkinlikle izleyici karşısına çıkacak İzmir Devlet Opera ve Balesi'nin 14 Haziran'da sahneleyeceği "Turandot'' ile başlayacak 19. Ul   »
25.05.2012
Opera
Piyanist, opera eğitmeni ve şef Paola Villa ile Riccardo Chailly, Myung Whun Chung, Vladimir Delman, Zubin Mehta, Ricardo Muti, Seiji Ozawa ve Christian Christian Thielemann gibi ünlü şeflerle dünyanın tanınmış operalarında çalışan İtalyan mezzo soprano Francesca Frangi 26. Uluslararası İzmir Festivali’nde bir resital verecek. İkili, dünyanın   »
14.05.2012
Opera
Her yıl genç opera sanatçılarının yoğun ilgisine sahne olan Siemens Opera yarışması, 14. senesinde bir kere daha sanatseverler ile buluşuyor. Ön elemelerinin 5 – 7 Haziran tarihleri arasında yapılacağı yarışmanın ödül töreni ve gala gecesi ise 8 Haziran Cuma akşamı gerçekleşecek. Siemens’in kurumsal sosyal sorumlul   »
09.05.2012
Opera
İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), bugün başlayacak ve 12 Mayıs'a kadar sürecek “Opera Haftası” süresince birbirinden özel konserle sanatseverlere perdesini açacak. İDOB'tan yapılan açıklamaya göre, “Opera Haftası” etkinlikleri kapsamında 8-9 Mayıs tarihlerinde Süreyya Operası'nda &ldquo   »
1 2