english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
10.08.2013
Bale
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali başladı. Tarihi Bodrum Kalesi kuzey hendeğinde gerçekleştirilen festivali Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Prof. Rengim Gökmen başta olmak üzere, eski Bakan İmren Aykut, piyanist G&uu   »
30.01.2013
Bale
İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), 21 Şubat’ta prömiyer yapacak ‘Öldüren Aşk’ operasında rol alacak dansçılar arıyor. Seçmeler bugün saat 19.30’da Üsküdar Tekel Binası’nda yapılacak. Seçmelere katılacak adayların bale, modern dans ya da folklor altyapılarının olması tercih sebebi. Adayl   »
21.01.2013
Bale
Yusuf Atlıhan Mersin Devlet Opera ve Balesi'nce Gaziantep'te "Zorba" isimli bale sahnelendi. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Şehitkamil Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyun ilgi gördü. Gösterinin ardından sahneye çıkarak oyunculara çiçek veren Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, oyuncuları   »
14.01.2013
Bale
Antalya Devlet Opera ve Balesi yeni bir bale eserinin prömiyeri için hazırlanıyor.sezon boyunca aralıksız sahne alan bale topluluğu Şubat ayında 'Umut' adlı bale eserini Türkiye'de ilk kez Antalya'da sanatseverlerle buluşturacak. Antalya Devlet Opera ve Balesi yeni bir bale eserinin prömiyeri için hazırlanıyor. Yoğun bir ş   »
04.01.2013
Bale
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün 1975 yılından beri aralıklarla sahnelediği ‘Yoz Döngü’ adlı bale gösterisinde balerinler daha önce başlarına taktıkları poşuları son gösteride bellerine bağladılar. ‘5. Murad’ bale gösterisinde balerinlerin etek boyuna müdahalede bulunan ge   »
01.01.2013
Bale
SABAH, Yasemin GÜLER Bale eğitmeniyken 10 yıl önce büyük bir borç yükünün altına girip bale okulu açan Nilüfer Akdeniz yakaladığı başarıyla yeni yılda hedef büyüttü. Akdeniz 2013'te daha büyük bir okul açmaya hazırlanıyor Nilüfer Uğur Bale Okulu'nun sahibi Nilüfer   »
24.12.2012
Bale
Adana'da 15 kişilik dans grubu, 10 zihinsel engelli minikle birlikte, Türk Sanat Müziği eşliğinde bale gösterisi sahneleyecek. Adana'da 15 kişilik dans grubu, 10 zihinsel engelli minikle birlikte, Türk Sanat Müziği eşliğinde bale gösterisi sahneleyecek. Doğa Rutkay'ın sunacağı gecedeki enstantaneler, açılacak fotoğraf serg   »
24.12.2012
Bale
  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, 5. Murad adlı bale yapıtında balerinlerin kısa etek boylarını uzattı. Değişikliğin Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın talimatıyla gerçekleştiği iddiası üzerine konuşan Genel Müdür Rengim Gökmen, "Günay’ın herhangi bir m&   »
27.10.2012
Bale
AA Osmanlı İmparatorluğu'nun en uzun süre tahtta kalan padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın Hürrem Sultan'a duyduğu aşkı ve o dönemi anlatan 'Hürrem Sultan' balesi büyük ilgi gördü. Kanuni Sultan Süleyman'ın Hürrem Sultan'a duyduğu aşkı ve o dönemi anlatan 'Muhteşem Yüzyıl&   »
07.08.2012
Bale
Demet Özbay / ntvmsnbc 10. Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nin provalarında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Rengim Gökmen, Festivalin Sanat Yönetmeni Zeynep Sunal ve koreograf Mehmet Balkan ile konuştuk... 10. Uluslararası Bodrum Bale Festivali başlıyor. Sanatseverler 8-24 Ağustos arası birbirinden güzel yerli ve yabancı   »
04.07.2012
Bale
3. Uluslararası İstanbul Bale Yarışmasının final gecesinde jüri karar vermekte oldukça zorlandı 3. Uluslararası İstanbul Bale Yarışması’nda final heyecanı büyüktü. Yarışmaya gösterilen ilginin yoğunluğu ile arka planda çalışan balerin ve balet arkadaşlarımızın iş yoğunluğu nerede ise eş değerdi. Bu büyük organiza   »
01.07.2012
Bale
19. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali’nde bu kez Doğu Asya rüzgarı esti Güney Kore'nin en büyük şehirleri arasında yer alan Daegu'dan gelen sanatçılar izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Besteci Giuseppe Verdi'nin 'La Traviata' eserini sahneleyen Daegu Operası'nın solistlerine gecede festivale ev sa   »
30.06.2012
Bale
Ekranlarımızda sanat programlarının sayısı bir elin parmaklarıyla sayılacak kadar az. Bakmayın siz, kültür - sanat programı adı altında yayınlanan magazin ağırlıklı programlara... Sözünü ettiğimiz kitabıyla, tiyatrosuyla, operası, plastik sanatlarıyla gerçek sanatı kucaklayan programlar... Haber kanallarından birkaçı buna özen g&ou   »
29.06.2012
Bale
Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te profesyonel bale okulları arasında düzenlenen"I. Akkuğu Bale Yarışması'nda, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Anasanat Dalı öğrencilerinden Gülber Öcal, 11-15 yaş kategorisinde 3'üncülük ödülü alırken, Buğra Han Alnıaçık ise, 15-18 yaş arası dan   »
28.05.2012
Bale
29.05.2012 Salı, saat: 20:00 de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Gösterisi, Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi nde izlenebilir. Biletler 10.00 TL ve 5.00 TL olup; gişelerden veya internetten edinilebilinir Programı Hazırlayanlar Bale Anasanat Dalı Başkanı Oral Yazıcı Yrd.Doç. Zehra Tarım Özbal, Natela Arobelidze, Sergo T   »
1 2