english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
11.08.2013
Tiyatro
Halim Utlu Geleneksel,profesyonel,amatör ve profesyonel çocuk oyunu tiyatroları olmak üzere, 4 ayrı kategoride değerlendirilen özel tiyatroların, 2013-2014 sanat sezonunda gerçekleştirecekleri projelere yönelik destek  başvuru süresi,15 Ağustos 2013 Perşembe günü saat 12:00’de sona eriyor.    &   »
10.08.2013
Bale
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali başladı. Tarihi Bodrum Kalesi kuzey hendeğinde gerçekleştirilen festivali Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Prof. Rengim Gökmen başta olmak üzere, eski Bakan İmren Aykut, piyanist G&uu   »
09.08.2013
Diğer
Yazar, fotoğrafçı ve belgeselci Servet Somuncuoğlu (49), geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Somuncuoğlu'nun cenazesi, yarın öğle vakti Bursa'nın Karacabey ilçesine bağlı İsmetpaşa'da köy camisinde kılınacak namazın ardından Karacabey Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Servet Somuncuoğlu kimdir? Bursa'da 1964 y   »
09.08.2013
Sinema
Fevzipaşa Mahallesi'nde yaşayan Roman çocuklar, belgesel çekiyor. Çanakkale Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle Meclisi tarafından geliştirilen "Çocuk gözüyle Fevzipaşa Mahallesi" adlı proje kapsamında, Roman çocuklar, 8 hafta boyunca kendilerini, yaşadıkları hayatı ve sosyal çevrelerini kamera yardımıyla kayda   »
08.05.2013
Diğer
Sivrihisar Belediye Başkanı Fikret Arslan, Şadırvan Meydanı'ndaki pazarın açılışında yaptığı konuşmada, ilçedeki birçok kadının, kendi yaptıkları ürünleri satarak, aile bütçelerine katkıda bulunduğunu söyledi. Belediye bünyesinde açılan kurslara 50 kadının katıldığını açıklayan Arslan,"Turistik b   »
08.05.2013
Diğer
İHA Muş Bulanık Kaymakamlığı bünyesinde kadınların mesleki bilgi edinebilmeleri ve el becerilerini geliştirebilmeleri için açılan Aile Destek ve Eğitim Merkezi tarafından bir sergi düzenlendi. Serginin açılışına Kaymakam Ferit Görükmez, Jandarma Yüzbaşı Eyüp Karakaya, İlçe Emniyet Müdürü Üm   »
08.05.2013
Diğer
Müdür yardımcısı Gülnaz Önoğlu, Osman Duymaz, Gülşah Akerdem, Sezin Arslan, okul meclisi ve okul aile birliği koordinatörlüğünde 12 Eylül Ortaokulu’nda 30 Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirilen ‘’1. Bilim Sanat ve Çocuk Şenliği’’ unutulmaz eğlencelere kucak açtı. Aynı zamanda   »
07.05.2013
Diğer
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Üsküp Köprü Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen Türk El Sanatları Kursları Üsküp’te Köprü Derneği’nde düzenlenen resmi açılış töreniyle başladı. Çok sayıda vatandaşın meslek sahibi olması   »
06.05.2013
Sinema
Alanya Sinema Kültür Sanat ve Tanıtım Derneği’nin düzenlediği Belgesel Film Festivali için geri sayım başladı… Bu sene 12.si düzenlenecek olan festival Alanya Belediyesi, Belgesel Sinemacılar Birliği, Okan Üniversitesi, Altın Safran Belgesel Film Festivali ve Selçuk Üniversitesi’nin işbirliği ile 06-11 Mayıs tari   »
05.05.2013
Diğer
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ‘22. El Sanatları Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Akgün, halk akademisi kültür ve sanat merkezlerinde yapılan eserlerin sadece eğitim amaçlı olmadığını ifade ederek “Böyle kursların ev ekonomisine de katkısı var” dedi. Büyü   »
18.03.2013
Diğer
Üsküdar yepyeni bir projeyle "Antikacılar Sokağı" na kavuşuyor. IAC İstanbul Sanat Galerisi, Üsküdar Belediyesi 'nin katkılarıyla Bağlarbaşı'nda yeni bir pazar kuruyor. Uluslararası bir Antika Fuarına dönüşme hedefiyle yola çıkılan Antikacılar Sokağı, ilk etapta yerli Antikacılar ve Koleksiyonerlerin tezgahlarına ev   »
18.03.2013
Edebiyat
Halim Utlu Bu yıl sekizincisi düzenlenen“Altındağ’da Şiir Akşamları” programının konukları Ataol Behramoğlu, Bahaettin Karakoç, Nurullah Genç, Azeri şair Vagif Behmenli, M. Nuri Parmaksız, Yılmaz Odabaşı ve İsmail Kılıçarslan oldu.                 &nbs   »
11.03.2013
Edebiyat
20. yüzyıl edebiyatı ve tiyatrosunda yeni ufuklar açan Samuel Beckett’ın ilk romanı Sıradan Kadınlar Düşü Türkçede. 26 yaşındayken yazılan, uzun süre yayıncılar tarafından reddedilen, tanındıktan sonra ise bu sefer kendisinin yayınlamayı reddettiği Sıradan Kadınlar Düşü ancak ölümünden 3 yıl sonra, 199   »
11.03.2013
Sinema
24. Ankara Uluslararası Film Festivali'nin programı açıklandı. ‘Doğu’yu mercek altına alan Festival, Daniel Schmid retrospektifine, Çek Yeni Dalgası'nın enden bulunan filmlerine, hiç bilinmeyen ülke sinemalarına da yer veriyor. Dünya Kitle İletişim Araştırma Vakfı tarafından, Halkbank’ın ana sponsorluğunda 14-24 Ma   »
11.03.2013
Tiyatro
ntvmsnbc.com Uzun süredir akciğer kanseri tedavi gören Metin Serezli hayatını kaybetti. Sanatçının yaklaşık 2,5 yıldır akciğer kanseri olduğunu ifade eden Nevra Serezli, vefat ettiği sırada kendisinin ve oğlunun yanında olduğunu belirtti. Nevra Serezli, usta sanatçının ''anma töreni istemediğini de'' söyledi. Sere   »